1 Mayıs Gizemli Likya turu; 2 GECE konaklama ve ulaşım dahilTur Programı

1. Gün | İstanbul - Adapazarı – Kütahya - Fethiye
20:00 Bakırköy Ömür Plaza Önü
21:00 Beşiktaş Yıldız Camii Önü
22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
22:20 Çayırova Mc Donalds
23:00 İzmit Halkevi Önü

Belirtilen kalkış noktalarından hareketle misafirlerimizle Adapazarı–Kütahya -Fethiye güzergahından yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün | Yakapark - Saklıkent - Ölüdeniz – Kayaköy
Sabah saatlerinde Afyon’a ulaşıyoruz. Burada verilen serbest kahvaltı sonrası, yolumuza devam ederek Burdur üzerinden Fethiye’ye ulaşıyoruz. Buradaki ilk durağımız, Akdağlar’ın yamaçlarında bulunan ve Yörüklerin yazlık olarak kullandıkları Yakapark olacak. Eşsiz doğasıyla, temiz çam kokusunu içimize çekerek yol üzerinde bulunan Tlos'u geçerek ulaşacağımız Yakapark’ta, öğle saatlerinde yenen ve soğuk dağ sularında lezzetlenen alabalıkların tadı hafızalardan silinmeyecek. Daha sonrasında otobüsümüz bizleri en yüksek noktası Atkuyruk Sallamaz Tepesi olan Akdağlar’ın eteğine getirecek. Burada Türkiye’nin en önemli Kanyonlarından olan Saklıkent’i görerek buz gibi suyunda sıcak çaylarımızı içeceğiz. Bu gezimizin ardından eski bir Rum Köyü olan ve yaklaşık 4000 e yakın evi bünyesinde barındıran ve şuanda terkedilmiş hayalet köy Kaya Köyü panaromik olarak görüyoruz. Burada köyün ara sokaklarından geçerken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek. Buranın temiz dağ havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri Babadağları nın hemen eteğinde bulunan Belcekız mevkine götürüyor ve başka dünya harikası olan Ölüdeniz’e gidiyoruz. Burada vereceğimiz resim ve yüzme molamızın ardından akşam otelimize yerleşiyoruz , akşam yemeği ve konaklama.

3. Gün | Kalkan – Kaputaş Plajı – Kekova – 1. Tekne Turu
Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltının ardından, otobüsümüzle bu sefer eşsiz manzaraya sahip Kalkan, Kaputaş Plajı ve Kaş’ı görmek için yolculuğumuza başlıyoruz.İlk olarak Kaputaş plajında kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.Molamızın ardından rehberimizin anlatımlarıyla keyifli bir hale gelecek olan turumuzda ilk tekne turumuza katılmak üzere Kekova’nın giriş kapısı olan Üçağız köyü ve burada bineceğimiz teknemizle ilk önce M.Ö 2. yy da büyük bir deprem neticesinde denizin dibine batmış BATIK ŞEHİRİ görerek, sonrasında yolu olmayan köy SİMENA, Tersane Koyu, Esmeralda Koyu, Hamidiye Koyu yüzme molası vereceğimiz koylar arasında. Üçağız köyünden Alacağımız dağ kekiği kokuları çantamızı sararken bu güzel tekne turumuzu tamamlayıp Kaş’a doğru hareket ediyoruz.Kaş’da vereceğimiz serbest zamanın ardından Geçmişe dair yaptığımız bu yolculuk sonrası Fethiye’de bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimizle Fethiye barlar sokağına gidiyoruz.(ekstra)

Öğle Yemeği (extra): Kekova Tekne Turunda; Makarna salatası, Bezelye Salatası, Mevsim Salata, Bulgur Pilavı, Mangalda kızarmış piliç – Kişi Başı 25 TL

4. Gün | Dalyan - İztuzu - Şirince - İstanbul - 2.Tekne Turu
Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası hareketle ilk durağımız, Sarıgerme, Dalaman üzerinden Dalyan’a geliyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos’un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, kaya oyma kral mezarlarını görüyoruz. Sazlıkların oluşturduğu kanalda yapacağımız tekene turunu takiben Atlantik Okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu Plajına gidiyoruz. ( 2.Tekne Turu) Buradaki yüzme molamızın ardından Dalyan’da grup olarak alacağımız öğle yemeğimizin ardından hareketle İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yol güzergahımız üstünde bulunan Şirince turumuzu yapıyoruz. ( extra ) Şarabı ve Eski Rum Evleri ile meşhur, tarihi evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'de akşam yemeğinizi ege esintilerinden tadarak alabilirsiniz. Keyfili bir akşam yemeği sonrası Yöresel el sanatlarını, köye has sabunları görüp, Şirince gezimizi tamamlayarak, Selçuk - İzmir - Manisa - Balıkesir - Bursa üzerinden İstanbul'a doğruhareket ve gece saatlerinde siz değerli misafirlerimizi bir dahaki turumuzda görüşmek dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Toplam KM: 850 KM
Öğle Yemeği (extra): Dalyan’da Kanal Kıyısındaki Restoranda açık büfe – Kişi Başı 25 TL

Güzelliği dillere destan Likya 'yı keşfedin...

Dünyanın en ünlü ve en eşsiz harikalarından biri olan Ölüdeniz , masmavi sularında tarih ve doğal güzelliklerle kucaklaşan şirin koyları ve adaları ile Fethiye , hem denizi hem de gölüyle bütünleşmiş doğa harikası Dalyan ...

Gizemli Likya turunda göreceğiniz diğer büyülü yerler; Kayaköy, Saklıkent, Kaş, Kalkan, Kaputaş Plajı, Kekova, Şirince ...

Ege'ye özel yemekleri , şiirlere konu olmuş rüzgarıyla farklı anları tatmak isteyenler için kaçırılmayacak bir gezi!

Fiyata dahil olan hizmetler
Lüks otobüsler ile ulaşım
Makri Otel, Bezay Otel veya benzeri otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama
Programda belirtilen tüm çevre gezileri
Otobüs içerisindeki sınırsız ikramlar
1618 nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Fiyata dahil olmayan hizmetler
Ek hizmet ücretleri - 120 TL - zorunludur
Tur esnasında alınan tüm öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Ekstra olarak belirtilen organizasyonlar
Mola yerlerinde ve otelde yapılan harcamalar
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Rehberlik hizmetleri

Fırsat fiyatı 2-3 kişilik odada kişi başı konaklama fiyatıdır.

Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon için 0216 386 88 60 no’lu telefonu arayınız ve rezervasyon sırasında kupon kodunuzu işletmeye bildiriniz.

Sınırlı sayıda kontenjan bulunduğundan fırsat satın alındıktan itibaren 7 gün içerisinde rezervasyon yaptırılması zorunludur.

Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde acente 3 gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

Ek Hizmet Ücretleri
Ören yeri ve park giriş ücretleri, profesyonel rehberlik hizmetleri ve 2 tekne turu için acenteye 120 TL ödenmesi gerekmektedir.

Tur Hareket Tarihi
28 Nisan

Çocuk Ücretleri
İki yetişkin yanında konaklayan 0-6 yaş çocuklar otobüste koltuk talep edilmediği sürece ücretsizdir. 3-12 yaş çocuklar 130 TL + ek hizmet bedeli acenteye ödenir.

Tek Kişi Ücret Farkı
Fırsat kuponuna ilave olarak 80 TL acenteye ödenir.

İptal Şartları
Rezervasyon iptallerinin ve tarih değişikliklerinin; gezi kalkış tarihinin 10 gün öncesinden bildirilmesi gerekmektedir.Aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

Kupon Kullanım Detayları
Dilediğiniz kadar kupon satın alıp ister kendiniz için kullanabilir, isterseniz sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Fırsatlar