5* Dedeman Konaklamalı B. Karadeniz Turu

5* DEDEMAN’DA Y. PANS. KONAKLAMALI BATI KARADENİZ TURU Doğanın tüm güzelliğini tablo misali sergilediği, tarihi ögelerin hayranlık verdiği Batı Karadeniz’e gidiyoruz. Hem de hafta sonları.

Evde oturmak mı, AVM’lerde turlamak mı yoksa şehrin trafiğinden bunalmak mı? Hafta sonu dediğin keyifle yaşanmalı. “Hafta sonu ne yapıyorsun?” sorusunun en güzeli cevabı bu tur olsa gerek… Bu harika turu kaçırma!

TATILSELFIE, TUR PROGRAMINI ANLATIYOR:

5 YILDIZLI DEDEMAN OTEL KONAKLAMALI BATI KARADENİZ KÜLTÜR TURU

SAFRANBOLU, YÖRÜK KÖYÜ, AMASRA, EREĞLİ, SAPANCA

Otelde Ücretsiz Kapalı Yüzme Havuzu, Sauna Hamam ve Fitness Kullanımı


2016 Hareket Tarihler: 18-25 Kasım/2-16-23 Aralık

2017 Hareket Tarihleri: 13-27 Ocak / 3-24 Şubat /3-10-17-24-31 Mart

1.Gün, Cuma: İstanbul-Safranbolu-Amasra Bartın

00.00 İncirli Ömür Plaza Önü, 00.30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü, 01.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 01.15 Kartal Köprüsü Altı, 01.45 İzmit Halkevi Önü hareket ile seyahatimize başlıyoruz. İkram eşliğinde hava ve yol koşullarında 6-7  saat  sürecek yolculuğumuzun ilk durağı Safranbolu.

2.Gün, Cumartesi: Safranbolu-Amasra-Zonguldak

Sabah saatlerinde Yörük Köyüne varış ve ekstra alınacak kahvaltıyı takiben tarihi çamaşırhanenin gezilmesi. Homeros’un İlyada destanına konu olmuş, 5000 yıllık bir tarihe sahip, Dünya miras listesine alınmış Safranbolu’yu keşfetmek üzere Rum ve Türk Mahallelerini gezmeye başlıyoruz. Hükümet Konağı ve Saat Kulesinin Hıdırlık Tepesinden panoramik olarak görülmesi sonrası Köprülü Mehmet Paşa Cami, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, İzzet Mehmet Paşa Cami, Demirciler-Bakırcılar ve Yemeniciler Arastası'nı geziyoruz. Meşhur Safranbolu lokumlarının tadına bakma fırsatı elde edeceğimiz alışveriş molamız sonrası, Fatih Sultan Mehmet'in bile fethederken zarar vermeye kıyamadığı 3000 yıllık kent Amasra'ya doğru yola çıkıyoruz. Bakacak Tepesi'nden Fatih Sultan Mehmet’in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu'mola? (Dünyanın Gözleri) dediği Amasra’nın manzarasını seyrederek bir fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Karadeniz’in meşhur balık lokantalarında öğle yemeği için serbest zaman… Öğle yemeğini takiben Cenevizliler dö
neminden kalma Amasra Kalesi, Boztepe, Kaleiçi, Tahtacılar Çarşısını gezdikten sonra Kraliçe Amastris’ten adını alan Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan Amasra şehir merkezi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrası konaklama yapılacak Zonguldak 5 yıldızlı Dedeman otele varış, akşam yemeği ve konaklama. Dileyen misafirlerimiz, ücretsiz olarak kapalı yüzme havuzu, hamam, sauna, fitness gibi aktivitelerden faydalanabilir ve günün yorgunluğunu atabilirler.

3.Gün, Pazar: Zonguldak - Ereğli – Sapanca - Maşukiye - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saat de otelimizden hareket. Panoramik Ereğli turumuz sonrası müze haline getirilmiş ALEMDAR gemisini ziyaret  ediyoruz.Daha sonra Sapanca’ya hareket ediyoruz. İki saatlik yolculuk sonrası Sapanca’ya varış. Göl kenarında serbest zaman, isteyen misafirlerimiz, çay bahçelerinde oturup, göl manzarası eşliğinde çaylarını içebilir, deniz bisikletine binip Sapanca gölünde kısa gezi programlarına katılabilir. Sapanca gezimiz sonrası öğle yemeği için Maşukiye’ye hareket ve serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ve gezimizin sonu...

• 5 Yıldızlı Dedeman Otel Konaklamalı Batı Karadeniz Kültür Turu “kişi başı” 200 TL yerine 99 TL! (Sınırlı Sayıda)

• 5 Yıldızlı Dedeman Otel Konaklamalı Batı Karadeniz Kültür Turu “kişi başı” 200 TL yerine 129 TL!

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER:
*Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs İçi İkramlar
*5 Yıldızlı Dedeman Otel’de iki kişilik odalarda 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama Sabah Kahvaltısı & Akşam Yemeği, Otel Dâhilinde Ücretsiz Kapalı Havuz, Hamam, Sauna ve Fitness Kullanımı)
*Rehberlik Hizmetleri

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (30 TL olup, acente rehberi tarafından araç içinde toplanacaktır. Bu  ücret, 0-6 yaş grubu hariç tüm katılımcılar için geçerli olup, ödenmesi zorunludur. Müze kart geçerli değildir.
*Öğle Yemekleri Ve Otelde Ekstra Harcamalar, İlk Gün Yörük Köyünde Kahvaltı
*Ekstra ve Program Dışı Geziler, Gezi Süresince Kişisel Harcamalar


İlginizi Çekebilecek Fırsatlar