Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turu

1 GECE 2 GÜN GÜZEL ATLAR DİYARI KAPADOKYA TURU! Şehir hayatının stresinden uzakta, güzel atlar diyarına doğru yolculuk zamanı hazır mısın? Ihlara vadisinde yürüyecek oraların temiz havasını soluyacak, manastırların, kiliselerini gezerek yaşama dair kalıntılar keşfedecek, birbirinden güzel fotoğraflar çekeceksin. Avonos’da çanak çömlek yapımını izleyecek sanatın sırını öğreneceksin, doğa harikası peri bacalarını görmenin heyecanını yaşayacaksın.
Bölgenin En İyi Otellerinde Konaklama – Yarım Pansiyon – Ulaşım Dahil!
● Hola Travel’dan yakala.co’ya özel indirimle;
1 Gece 2 Gün Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turu Kişi Başı 400 TL yerine 199 TL!
Sınırlı Sayıda Kontenjan, Kaçırma!
EKSTRA ÜCRET YOK!
HOLA TRAVEL, TUR PROGRAMINI ANLATIYOR:
 30 Nisan 2017’ye Kadar Her Cuma Hareket / 1 Gece 2 Gün Konaklama
1.GÜN: Cuma İstanbul – Kapadokya
SAAT 22.00: BAKIRKÖY İNCİRLİ ÖMÜR PLAZA ÖNÜ / SAAT 22:30 HARBİYE OFİS ÖNÜ / SAAT 23:00 KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ ÖNÜ / 23.10 KARTAL YEMEK CENTER / 23.20 ÇAYIROVA MC DONALD’S Kalkış noktalarımızdan misafirlerimizi alarak hareket ile Düzce üzerinden Bolu’ya ulaşıyor ve Tursan tesislerinde dinlenme molası veriyoruz. Buradan ayrılıyor ve Hola travel otobüs içi ikramlar ve rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları eşliğinde gece yolculuğumuza devam ediyoruz.
2.GÜN:   (Cumartesi ) Ankara – Tuz Gölü – Ihlara Vadisi – Kaymaklı – Ürgüp – Avanos
04:30 Ankara Söğütözü Armada Alışveriş Merkezi Karşısı Ulusoy tesisleri Önünden Turumuza Katılacak misafirlerimizi aldıktan sonra Nevşehir - Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ`a borçlu olan, Perslerin Güzel Atlar Diyarı; diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Tuz Gölünü panaromik görüyoruz ilk durağımız guvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi`ne gidiyoruz. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaç altı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri ( veya Kaymaklı Yeraltı Şehri ). Yeraltı kentinin hemen ardından Uchisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uchisar Kalesinin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için kaya oyma bir mekana varıyoruz. Otantik bir mekanda aldığımız yemeğin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos`a gidiyoruz. Avanos`ta Kızılırmak`ı görüp çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ`da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ`da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını icerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip, Kapadokya`nın lezzetli şaraplarını tatma imkanı buluyoruz. Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya`nın simgesi olan üç güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otele yerleşme. ( programda ki yoğunluk nedeniyle otele akşam 17.30 civarı girilecektir. Bu nedenle konuklarımızın hazırlıklı olunmasında yarar vardır.) Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesine ( Kuzu Gecesi ) gidiyoruz.
3.GÜN.   ( Pazar )  Göreme – Hacı Bektaş-i Veli Türbesi
EKSTRA BALON TURU (Sabah saat 5.00-05.30 arası, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından uçuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş sonunda konuklarımız için özel bir kutlama yapılacak,  ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar kendi araçlarımızla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.)
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası İlk olarak Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Acık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri ( Elmalı, Yılanlı, Carıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil`in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında. Göreme Açık Hava Müzesinin ardından Horasan`da dünyaya gelen, 13.yy`dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli`nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş-ı  Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu ( Dergah Avlusu), Birinci Avlu (Nadar Avusu) gezip İstanbul`a doğru yola çıkıyoruz siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki  bir başka Hola Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
* Lüks araçlar ile gidiş-dönüş ulaşım
* Kapadokya Taşsaray Hotel, Dinler Hotel veya benzeri Otel’de 1 gece yarım pansiyon konaklama
* Programda belirtilen Çevre Gezileri
* Araç içi sıcak – soğuk ikramlar
* Profesyonel Rehberlik hizmetleri
* Mesleki sorumluluk ve seyahat sigortası
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
* Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
* İlk gün yolda alınan kahvaltı
* Kişisel harcamalar.
* Tur programında belirtilen Milli Park, müze, konak ve ören yeri giriş ücretleri.
0 – 6 yaş çocuklar otobüste koltuk, almadıkları takdirde ücretsizdir.
Koltuk talep edildiği takdirde 80 TL acenteye ödenecektir.
Tek kişi farkı 50 TL’dir. 7-12 yaş çocuk konaklama ve ulaşım fiyatı 180 TL olup acenteye ödenecektir.
Fırsat kodunu alan misafirlerimizin kodlarını satın aldıkları tarih den 15 gün içinde rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Rezervasyon tarih değişiklikleri 10 gün önce yaptırılmalıdır aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır. Yeterli doluluk sağlanmadığı takdirde, acente 3 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe aktarabilir. Acente ve rehberi içerik aynı kalmak şartı ile gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir. Resmi ve Özel Tatillerde Geçerli Değildir.
Gezi Süresi 2 Gece 3 Gün olup 1 gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 0-6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak verilmeyebilir. Rezervasyon Esnasında koltuk sözü verilemez.  Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa bağlı olarak Değişiklik Yapılabilir. Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Hola Turizm Sorumluluğu Yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı Midibus veya Minibusla gerçekleştirilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Hola Turizm misafirlerine 3(iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Resmi Tatil ve özel günlerde geçerli değildir.
ULAŞIM ARAÇLARIMIZ:
Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
* MERCEDES Travego / Tourismo: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)
* ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, ABS, ASR, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı
MINIBUSLER: (16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)
* MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, ABS, ASR, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı
TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.
400 TL
%50indirim
199 TL

İlginizi Çekebilecek Fırsatlar