H. Sonları Orta Karadeniz Turu

HAFTA SONLARI ORTA KARADENİZ TURLARI (İST., İZMİR, ANKARA’DAN) Yeşiliyle mavisiyle bütünleşik, doğanın tüm güzelliğini taşıyan Giresun, Ordu, Samsun şehirlerini keşfetmeye ve unutulmaz bir hafta sonu geçirmeye ne dersin?

Cevabın evetse bu muhteşem tura katılma ve indirimli rezervasyon yaptırma fırsatını kaçırma!

CES TRAVEL, TUR PROGRAMINI ANLATIYOR:

ORTA KARADENİZ TURU

GİRESUN-ORDU-SAMSUN

2 GÜN 1 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMALI  

Giresun Kalesi-Giresun Adası-Ordu Boztepe-Yason Burnu-Aybastı Perşembe Yaylası-

Gaga Gölü-Aybastı Göleti-Fatsa-Ünye

29 Ekim 2017’ye kadar her Cuma – Pazar arası

DEPAR YERLERİ & SAATLERİ
Saat 20.00 Bakırköy İncirli Alfemo mağ.(Eski Boyner mağ.) önü
Saat 20.30 Zincirlikuyu Avangerden Otel önü
Saat 21.00 Kadıköy Eski İskele ışıklar Önü (İskele Metro çıkışı)
Saat 22.15 İzmit Yeni Baltürk Otel Önü hareketle
Saat --:--   Ankara (Katılımcılarla yer belirmesi yapılır. Saat yol durumuna göre bildirilir.)

1.GÜN / CUMA: İSTANBUL HAREKET
Siz değerli misafirlerimizle İstanbul’da belirlenen noktalarda buluşuyor ve Gebze – Osmancık – Merzifon – Samsun üzerinden Ordu – Giresun Turumuza hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz belirli mola noktalarında duruyor gece yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.GÜN/CUMARTESİ: GİRESUN ŞEHİR & ADASI TURU – ORDUBOZTEPE – İASON BURNU
Sabah saatlerinde Kirazın Dünyaya yayıldığı şehir olarak kabul edilen Giresun’a (KERASUS) ulaşıyoruz. Muhteşem Karadeniz manzarası eşliğinde kahvaltımızı alıyoruz. (Ekstra) kahvaltı sonrasında Kentsel sit alanı İlan edilmiş Zeytinlik semtindeki Osmanlı ve Rum Mimarların muhteşem sanat eserleri Giresun Konaklarını rehberimizin anlatımı eşliğinde görüyor, Roma döneminde yapıldığı söylenen Giresun Kalesi’ne çıkıyoruz. Giresun şehrini ve Kurutuluş Savaşında birçok cephede savaşmış Topal Osman Anıtını görüyor çaylarımızı yudumladıktan sonra, Giresun Adası Tekne(Biniş Ücretlidir) turumuz için Taşbaşı Mevkiine hareket ediyoruz. (Hava müsait olmaz ise eğer Giresun şehir turu yapıyoruz. ) Tarih boyunca “Areas, AreasNisas, Area, Aria, Areionesos, Aretias, Puga ”gibi isimler ile anılan, Herkül ve Argonautların Troya’nın Kaybolan ‘’Altın Postunu ”bulmak için uğradığı, savaşçı Amazon kadınlarının erkeklerden uzak bir dünya kurarak yaşadığı Doğu Karadeniz’in tek adası Giresun Adası turumuza başlıyoruz. Efsanelere konu olmuş Giresun Adasında Karadeniz’de sadece burada bulunan Defne Ağaçları arasında Hamza Taşı, Eski Dönemlere Roma, Pontus ve Kommenos Devletine ait tarihi kalıntılar ile ada sakinleri Tepeli Karabatak, Martı gibi birçok kuş çeşitliliğini görüyoruz. Ana karanın fotoğraflanmasının ardından şehir merkezine dönüyor, Ordu’ya hareket ediyoruz. Dağ eteğindeki şehir anlamına gelen Ordu’da (COTYORA) Karadeniz ve şehri izleyeceğimiz 485 metre yüksekliğindeki Boztepe’ye Teleferik (Biniş Ücretlidir) ile çıkıyoruz. Türkiye’nin en güzel seyir noktası olma özelliğini sahip, Boztepe’de serbest zamanımızda öğle yemeğinizi Ordu Yağlısı (Pide) şeklinde alabilirsiniz. (Ekstra) serbest zaman sonrasında aracımız ile buluşuyor, Karadeniz ilk sakin şehri unvanını almış olan Perşembe’yi (VONA) takiben İason (Yason) Burnuna hareket ediyoruz. “Güneşin Denizde Yüzdüğü Yer “ olarak tabir edilen ve Yunan Mitolojisinde Arganotlar'ın Altın Post'u aradıkları nokta olan Yason Burnu’nda, Türk Kahveleri eşliğinde günbatımını izliyoruz. Aracımızdaki yerlerimizi alıyor, otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde

3.GÜN / PAZAR: GAGA GÖLÜ - AYBASTI PERŞEMBE YAYLASI-SAMSUN
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, Ordu’nun en güzel yaylalarından olan Aybastı Perşembe Yaylası ve Menderesleri için yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Gaga Gölü’nü eski ismi ile “Grago Gölü” görüyor, göl ile ilgili efsaneleri rehberimizden dinliyoruz. Çatalpınar ve Aybastı ilçelerini takiben denizden 1500 metre yükseklikte UNESCO Dünya Mirasına aday olabilecek kadar özel Perşembe Yaylası’na ulaşıyoruz. Türkiye’nin en yüksek menderesleri olma unvanına sahip Aybastı Perşembe Yaylasında, doğanın muhteşem manzaraları eşliğinde platoda oya gibi işlenmiş menderesleri tüm platoya hâkim olan Karga Tepesi’nden izliyoruz. Yöre halkının söylediği gibi “Tepeden Aşağıya Salın Kendinizi ” Menderesler arasında yapacağımız yürüyüşün sonunda dileyen misafirlerimiz, Aybastı Gölettin de göl bisikletlerine binebilir, fayton ile gezinti yapabilirler. Göl etrafındaki gezintimizi tamamlıyor ve çaylarımızı yudumladıktan sonra Perşembe Yaylasından ayrılıyor, Fatsa ve Ünye’yi görerek Amazonların yaşadığı söylenen Thermedon (Terme Çayı) kenarında kurulu olan Terme Ulusoy Tesislerinde öğle yemeği (Serbest) molası veriyoruz. Molanın sonrasında panoramik Samsun gezimizi yaparak – Merzifon – Osmancık - Gebze üzerinden İstanbul yolculuğumuza devam ediyoruz ve gece saatlerinde İstanbul’a varıyoruz.

• Ces Travel’dan Orta Karadeniz Turu (2 Gün 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklamalı) “kişi başı” 500 TL yerine yakala.co özel indirimiyle 279 TL!

TUR FİYATINA DÂHİL OLAN HİZMETLER:
◦ 1 Gece Otelde Yarım Pansiyon Konaklama (Otelde Alınacak 1 Sabah Kahvaltısı; Otelde Alınacak 1 Akşam Yemeği)
◦ Otobüsler ile Gidiş Dönüş Ulaşım
◦ Otobüs İçi İkramlar
◦ Rehberlik Hizmetleri
◦ TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası Paketi

TUR FİYATINA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:
◦ Cumartesi Günü Giresun’da Alınacak 1 Sabah Kahvaltısı
◦ Tur Boyunca Alınacak Öğle Yemekleri
◦ Yemeklerde Alınacak Tüm İçecekler
◦ Ordu Boztepe Teleferik Ücreti
◦ Giresun Adası Tekne Turu Ücreti   
◦ Kişisel Harcamalar

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre olmaktadır.
28 kişi ve üzeri Mercedes Travego –Tourismo, Man Fortuna, Mitsubishi Safir
27 kişiye kadar Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
15 kişiye kadar Mercedes Sprinter–Volkswagen Wolt araçlar kullanılır.
MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO
46+1 koltuklandırma, ABS, ASR, Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 LCD TV, DVD player (DVD-CD-MP3),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.
 MAN FORTUNA
46+1 koltuklandırma, ABS, ASR, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı
MITSUBISHI SAFİR
46+1 koltuklandırma, ABS, ASR, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı
 ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN
27+1 koltuklandırma, ABS, ASR, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 LCD TV
 MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN WOLT
15 + 1 koltuklandırma, ABS, ASR, Klimalı, Ses sistemi, 15 LCD TV, Soğutucu dolap, Sıcak su ünitesi

500 TL
%44indirim
279 TL

İlginizi Çekebilecek Fırsatlar