Haldun Dormen’li Kibarlık Budalası

HALDUN DORMEN’Lİ TİYATRO RESİTALİ “KİBARLIK BUDALASI” TRUMP’TA! Moliere'in ölümsüz eseri Kibarlık Budalası, Haldun Dormen’in başrolünde tam bir tiyatro resitali sunuyor.

17. yüzyıl Fransa'sında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain'in bir tek amacı vardır: Asilzade olmak... Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alır, anlamlı-anlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her çabayı gösterir. Gülünç duruma düşer, alay konusu olur ama hiç yılmaz. Hedefi bellidir: Soylu sınıfa girebilmek, soylu bir Markiz'i baştan çıkarabilmek için her şeyi yapmak ve biricik kızını da mutlaka bir "soylu" ile evlendirmek. Oysa kızı bir başka gence âşıktır. Moilere, yarattığı bu olağanüstü tiplemenin etrafını, onu sömürmeye çalışan Kont, ayakları yere basan karısı, sağduyunun ve samimiyetin temsilcileri hizmetçi ve uşak ile bir dantel gibi örer. Neredeyse her sözcük komik ve her durum gülünçtür oyunda.

• “Kibarlık Budalası”  adlı tiyatro oyunu bileti, 67 TL yerine yakala.co özel indirimiyle 40 TL! (Tarih: 16 Mayıs 2017 Salı│ Saat: 20.30 │ Yer: Trump Kültür ve Gösteri Merkezi)

Türk tiyatrosunun büyük ustası Haldun Dormen'in yıllar sonra yeniden sahnelere döndüğü Kibarlık Budalası'nın uyarlamasını İpek Kadılar yaptı. Hakan Altıner’in sahneye koyduğu oyunun koreografisi Mikel N. Vidhi’ye, kostüm tasarımı Türkan Kafadar’a, dekor tasarımı Gizem Gürsel – Sedef Kermen’e, Işık tasarımı ise Cengiz Özdemir’e ait. Oyunda Haldun Dormen, Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Efe Yeşilay, Barış Kıralioğlu, Caner Tör, Reyhan Aydınsel ve Işık Selin Kuyumcu rol alıyorlar.

•    SanArt’tan yakala.co özel indirimiyle: “Kibarlık Budalası”  adlı tiyatro oyunu bileti, 67 TL yerine 40 TL! (Tarih: 16 Mayıs 2017 Salı│ Saat: 20.30 │ Yer: Trump Kültür ve Gösteri Merkezi)

67 TL
%40indirim
40 TL

İlginizi Çekebilecek Fırsatlar