Kanlı Nigar Müzikali Yeniden Başlıyor! 9 Nisan Pazar D.T. Şinasi Sahnesin'deOyun Künyesi

Tür: Müzikal Komedi – Orta Oyun

REJİ:

YAZAN: Sadık ŞENDİL
YÖNETEN: Abdullah YÜKSEKCAN
GENEL KOORDİNATÖR: Erol ŞİŞECİ

OYUNCULAR: Eda Koca, Abdullah Yüksekcan, Yakup Öztürk, Engin Geliroğlu, Burcu Yıldırım, Damla Çağlayan, Gökhan Yasan, Mustafa Demir, Nil Acıdereli, Ömür Yüksekcan, Yasin Ertuğ Gürlek, Cem Yücel, Cem Hüseyin Görmez, İbrahim Selçuk, Ebubekir Akbulut, Ebru Pirol Görmez, Senem Hasret Kocabıyık, Gizem Aydoğdu, Gamze Dedeoğlu, Ahu Zübeyde Demir, Aişe Reva Yeşilay

MÜZİK: Cem İDİZ
YARDIMCI YÖNETMEN: Eda KOCA
DEKOR TASARIM: Selma NAZLI
KOSTÜM TASARIM: Ahmet YÜKSEKCAN
IŞIK TASARIM: Efecan FİDAN
DANS DÜZENİ: Eda KOCA
SAHNE AMİRİ: Cengiz SUBAŞIGÜRLER
KULİS ŞEFLERİ: Engin GELİROĞLU - Burcu YILDIRIM
DEKOR SORUMLUSU: Ömür YÜKSEKCAN
AKSESUAR SORUMLUSU: Cem Hüseyin GÖRMEZ
KOSTÜM SORUMLUSU: Ebru Pirol GÖRMEZ

Hüsnü ŞENLENDİRİCİ ye katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Sahnelenme Hakkı Sadık ŞENDİL Temsilcisi ONK Ajans Tarafından Alınmıştır.

SÜRE: 2 Saat 30 DakikaGeleneksel Türk Tiyatromuzun en önemli figürlerinden biri olan Kanlı Nigar’ın acıklı, komik, müzikli, danslı serüveni anlatılıyor. Sadık Şendil’in yazdığı 2 perdelik seyirlik bir oyun olan Kanlı Nigar, Geleneksel Türk Tiyatrosunun pek çok unsurunu içerisinde barındırıp, Tiyatromuzun eski ustalarına bir selam gönderiyor.

Fakir bir ailenin kızı olan Nigar zengin şımarık bir ailenin yanına hizmetçi olarak verilmiştir. Evin beyinden kedisine kadar herkes ile birçok sorun yaşayan, birçok badirelere maruz kalan Nigar, neden Kanlı Nigar olmuştur? İşin özü bu aslında… Her ne kadar her şeyi yaşamışsa da bir şekilde buna dur demenin yolunu hep arıyor ve sonunda da kendi sistemini yazıyor Nigar.

Kadının fendi erkeği yendi düşüncesinin dramatik bir işleme ile ön plana çıkartıldığı oyunda, Nigar, hayatın her yükünü en ağır şekilde taşımış olan bir kadın. Ama sonunda hayat ona taşımayı da öğretiyor.

Aksaray’da ki yangında evi yanan Nigar, Saka Abdi aracılığı ile İstanbul’un temiz bir mahallesine şirin bir konağa taşınır. Konağın sahibi Agâh Efendi, Nigar’ın soylu bir aileden gelen namuslu dul bir hanımefendi olduğunu sanmaktadır. Oysa o nice canlar yakmış nice ocaklar söndürmüş doğru basmaz çil horozun kızı cihan yandı Kanlı Nigar’dır. Alacaklıları çok geçmeden Nigar’ın izini bulacaktır. Bu arada Nigar’ın da Agâh Efendi ile görülecek bir hesabı vardır. Agâh Efendi, Nigar’ın kim olduğunu da, evinde ne işler çevirdiğini de uzun zaman bilmez. Ancak Saka Abdi’nin kuyruk acısı nedeni ile mahalleliyi ayağa kaldırması sonucunda Nigar’ın kimliği tekrar ortaya çıkar. Bu arada Nigar’ın öz kızı Bedide, Agâh Efendinin Narçın adlı kalem Efendisi oğluna gönlünü kaptırır ki bu da öykü içinde öykü giriftliği sağlar oyuna. Aynı zamanda Nigar’ın eski müşterilerinden ve alacaklılarından mahalli tipler eve gelmeye başlarlar, yasam boyunca erkeklerden çok çekmiş olan Nigar, evine gelen adamlara çeşitli tuzaklar kurarak onları zor duruma sokar.

2 Saat 30 dakika süren Kanlı Nigar, günümüze kadar en yalın haliyle gelen nadide eserlerden biridir.

''HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ'YE KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ''

Fırsat 9 Nisan Pazar | Saat 19:00'da | Devlet Tiyatroları Şinasi Sahnesi'nde sahnelenecek oyun için geçerlidir.

Kupon kodu alındıktan sonra iptal ve iade yapılmamaktadır.

Kupon kodları tek kişiliktir.

Rezervasyon zorunludur.

Rezervasyon için 0542 287 50 14 - 0312 232 58 96 -0507 873 29 60 no'lu telefonu arayabilir; baskentkultursanat@hotmail.com adresine fırsat kodu, isim - soy isim bilgilerinizi Şehri keyif üyesi olduğunuzu belirterek mail atabilirsiniz.

Adres: DEVLET TİYATROLARI ŞİNASİ SAHNESİ ( TUNUS CADDESİ NO:92 ÇANKAYA / ANKARA )

İzleyiciler, oyundan önce rezervasyon sırasına göre otomatik yerleştirilmektedir. YAN YANA OTURMA GARANTİSİ VERİLMEKTEDİR.

Fırsattan yararlanan izleyicilerimiz etkinlikten 1 saat önce rezervasyon sırasına göre yerleştirilecektir. Alınan kodlar oyun günü 1 saat öncesinden gişeden bilete çevirilebilir.

Dilediğiniz kadar fırsat kuponu alabilir, kendiniz için kullanabilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
35 TL
%33indirim
23.5 TL

Etiketler


İlginizi Çekebilecek Fırsatlar