Pırlangıç - Çocuk Şarkıları Konseri

PIRLANGIÇ – ÇOCUK ŞARKILARI KONSERİ CREATOLYE CİHANGİR’DE! Tanıtım Bülteninden │ Pırlangıç – Çocuk Şarkıları Konseri
Berrin Çopur'un iki buçuk yıllık bir çalışmasının ürünü olan "Pırlangıç" albümündeki çocuk şarkılarının seslendirileceği konserde; doğa sevgisi, cesaret, nezaket, paylaşmak, emek, empati gibi duygu ve kavramların altı çiziliyor. Berrin Çopur bu albümü yapma gerekçesini, "Şarkılar güldürür, ağlatır çünkü hayata dair ne varsa anlatır. O yüzden şarkılar tıpkı masallar gibi hayatta iyi ya da kötü her şeyin anlatıldığı en özgür zemindir. Çocuk şarkıları ise toplumsal hayatın dinamiklerini çocuğa aktaran en etkin araçtır. Eğlenerek hayatı öğrenen çocuk mutludur ve bir çocuğa yakışan en önemli şey mutluluktur. Bu bağlamda "Yağ satarım bal satarım ustam ölmüş ben satarım" gibi fırsatçılığı değil de ustam hasta diyerek yardımlaşmayı, "Baltalar elimizde ..." gibi var olanı tüketmeye değil de Fidanlar elimizde diyerek var olanı çoğaltmayı anlatan şarkıların çocuklara daha çok yakışacağını düşünüyorum." sözleriyle dile getiriyor.
Albümde sanatçıya,  albümün prodüktörlüğünü yapmış olan usta müzisyen Atilla Atalay, Genco Genç, Zeynep Poyraz, Ümmiye Özdem, Emre Can, Cudi Genç, Onur Ayar gibi birbirinden değerli müzisyenler eşlik ediyor. Ses çıkararak dönen topaç anlamına gelen "Pırlangıç" albümünün etrafınızda döndükçe çocuklarınızı ve içinizdeki çocuğu heyecanlandırması dileğiyle...
•“Pırlangıç – Çocuk Şarkıları Konseri” bileti, 40 TL yerine yakala.co özel indirimiyle 30 TL! (Tarih: 13 Mayıs 2017 │ Saat: 14.00 │ Sahne: CreAtolye, Cihangir – Beyoğlu)
Genco Genç: 1982 Antalya doğumlu Genç, ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra Abant İzzet Baysal Üniversitesi Müzik Bölümünden mezun oldu. Daha sonra Amerika’da lisans eğitimi tamamladı ve yurda döndü. Halen bir devlet okulunda müzik öğretmeni olarak devam eden Genco Genç; söz, beste ve düzenleme çalışmalarına devam ediyor. 23 Nisan 2016'da Kalan Müzik'ten çıkan "Pırlangıç" adlı çocuk şarkıları albümünün aranjörlüğünü yaptı.
Berrin Çopur: 1977 İskenderun doğumlu Çopur, ilk ve orta öğreniminden sonra Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Daha sonra Atilla Atalay’dan caz armoni dersleri aldı. Şan derslerinden sonra MEB “2016 Eğitimde İyi Örnekler  Sertifikası"nı aldı. Söz ve beste çalışmalarının yanında ve 23 Nisan tarihinde “Pırlangıç” adlı müzik albümünü çıkardı, konserler verdi. Halen Bebek Tevfik Fikret İlköğretim Okulu’nda görevine devam ediyor. Aynı zamanda Fatih Çakmak’tan şan dersleri alıyor. Berrin Çopur, evli ve bir çocuk annesi. 
Eylül Ceren Erel: 1993 İstanbul Kadıköy doğumludur. Klarnet çalmaya ortaokulda İstanbul Ünv. Devlet Konservatuarı tam zamanlı bölümünde başlamıştır. Şu an Haliç Üniversitesi Türk Musikisi bölümünde eğitimine devam etmektedir.  8 yıldır vapurda ve farklı gruplarla müzik icra etmektedir. Pırlangıç grubunun en minik pırlangıcıdır.
Berrin Çopur - Vokal
Genco Genç - Gitar
Eylül Ceren Erel - Klarnet
40 TL
%25indirim
30 TL

İlginizi Çekebilecek Fırsatlar