Sermet Erkin'in Çocuk Oyunu ve Muhteşem İllüzyon GösterisiYolcu Tiyatrosu hakkında

Yolcu Tiyatro seyircisi ile buluştuğu ilk oyun için, tiyatro tarihinin en güçlü savaş karşıtı oyunlarından biri olan, Wolfgang BORCHERT’ in “Kapıların Dışında” adlı oyununu, dijital 3D mapping teknolojisini kullanarak sahneliyor.

Animasyonlarla gerçek oyuncuların iç içe geçtiği oyunda, dijital teknoloji bir fon olarak değil, oyunun bir parçası olarak kullanılıyor. Oyuncuların, animasyonlar ile interaktif olarak sürekli iletişim halinde oldukları oyun, seyircilere bugüne kadar tiyatro sahnesinde yaşamadıkları farklı bir deneyim yaşatıyor.

Savaşın birey üzerindeki yıkıcı etkisinin anlatıldığı “Kapıların Dışında” oyununda, ruhsal ve fiziksel yaralarla savaştan yurduna dönen bir askerin, döndüğünde hiçbir şeyi eskisi gibi bulamamasının hikayesi anlatılıyor.

Yolcu Tiyatro çalışmalarına 2012 yılının ikinci yarısında başladı. Provalarına 2012 yılının son aylarında başlayan Yolcu Tiyatro'nun sahne üstü yaratıcı kadrosu, konservatuvar ve güzel sanatlar fakültelerinden mezun olmuş olan sanatçılardan oluşmaktadır. Yolcu Tiyatro mart ayında İstanbul’da ilk oyununun prömiyerini yaptıktan sonra oyunlarını İstanbul, Ankara ve Eskişehir’de oynadı.

Yönetmenliğini Ersin Umut GÜLER’in üstlendiği oyunun oyuncu kadrosunda Cenk Dost VERDİ, Müzeyyen DURGUN, Yasemin ERTORUN ve Ersin Umut GÜLER yer almaktadır.

3D Animasyonlar, Sound Desing ve Post Production Effective Stüdyoları tarafından yapılmakta, teknik malzemeler Visio–Vox tarafından sağlanmaktadır.
Sanat hayatında 40 yılı geride bırakan Sermet Erkin , okul öncesi ve ilköğretimin bütün öğrencilerini aynı anda bünyesine alan eğlenirken eğiten, eğitirken eğlendiren çocuk gösterisini sunar.

Bu gösteride öğrenciler; herhangi bir tiyatro oyununu seyreder gibi kalmayıp, ilk dakikdan itibaren her an oyunun içinde aktif olmaktadırlar. İllüzyon, kukla, palyaço gösterileriyle Sermet Erkin; komedi, heyecan, merak ve müzik dolu unutulmayacak 1 saat yaşatıyor çocuklara.

Her yaştan izleyicilerini büyülemeye devam eden Sermet Erkin, Türkiye’de bu zamana kadar 2000’den fazla sahne aldığı oyununu sergilemeye devam etmektedir.

YAZAN: NURAY ERKİN
YÖNETEN: SERMET ERKİN
OYNAYANLAR: SERMET ERKİN, NAZLI PİRAYE ERKİN, KADİR AKMACA
DEKOR-KOSTÜM: GÜZİDE YILMAZ
MÜZİK: CEMAL ÖZERİNÇ

Fırsatınız belirtilen gün, yer ve saatte sahnelenecek oyun için geçerlidir.

Rezervasyon gerekmemektedir.

Kupon iptali yapılmamaktadır.

Dilediğiniz kadar fırsat kuponu alabilir, kendiniz için kullanabilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
40 TL
%38indirim
25 TL

İlginizi Çekebilecek Fırsatlar