The Green Park Merter’de Zumba & Pilates

THE GREEN PARK MERTER'DE KADINLARA ÖZEL ZUMBA VE PİLATES ÜYELİĞİ! Yaza bomba gibi girmek, vücudunu sıkılaştırmak ve fit olmak için sana muhteşem bir fırsat yakaladık!

Zumba’nın müzikle birlikte gelen pozitif enerjisi, pilatesin huzuru ile birleşip seni hem ruhen hem bedenen rahatlatacak, hem de fiziksel sağlığına katkı sağlayacak. Hayalindeki güzel ve sağlıklı vücuda sahip olmanın mutluluğunu yaşatacak bu üyeliği kaçırma!

The Green Park Merter'de yakala.co’ya özel indirimle;

● Kadınlara Özel 1 Aylık Zumba ve Pilates Üyelik Paketi 300 TL yerine 200 TL!

DERSLER: Salı, Çarşamba, Perşembe Haftada 3 Saat yapılmaktadır.

Zumba…

Zumba’nın temelleri ilk olarak 1986 yılında Kolombiya’da kazara atılır. Aerobik eğitmeni Alberto Beto Perez o gün vereceği ders için kullanacağı müziklerden oluşan kaseti getirmeyi unutmamış olsaydı dünyaya hızla, dalga dalga yayılan bu şahane buluştan bugün mahrum kalacaktık.

Beto, kaseti unutunca dersi nasıl işlemesi gerektiği konusunda doğaçlama bir fikir geliştirir. Aracında kendi seçtiği salsa ve merengue dans müziklerinden oluşan bir kaset vardır. Bu müzikleri kullanarak, latin dans figürleri ile fitness hareketlerini harmanladığı doğaçlama bir ders yapar. Talihin işine bakın ki bu ders öğrencileri tarafından çok sevilir. Hal böyle olunca bu format tekrarlanır ve zamanla daha özgün bir hale getirilir. 2001 yılında Zumba Fitness olarak resmi adını alır. Türkiye’de ise 2009 yılından beri uygulanmaktadır.

Kısaca Latin esintili bir dans-fitness programı olarak tanımlayabileceğimiz Zumba, içerisinde fitness ile birlikte samba, hip-hop, salsa, merengue, mambo, bollywood, oryantal ve savaş sanatları figürlerini barındırır. Zumba yapabilmek için dansçı olmaya ve hatta dans hakkında fikir sahibi olmaya bile gerek yoktur. Sadece eğitmenin adımlarını ve komutlarını takip etmek yeterlidir. İlk başta zormuş gibi gelse de çok kısa bir süre içinde kendiliğinizden eşlik etmeye başlarsınız. Dinamik, heyecan verici, coşkulu, kıpır kıpır bu müziklerle hem dans adımları öğrenip hem de kardiyo yaparak kolaylıkla incelebilir ve formda kalırsınız.

Fitness…

Fitness kelime anlamı olarak "Sağlıklı ve formda olmak"tır. Birçok egzersize dayalı bir spordur.

Diğer bütün sporlardan farklı bir hedef olarak, bütün kasların tek tek aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanır. Esasen bütün sporlar dallarında fitnessta kullanılan egzersizler yer alır yahut bir spor dalına özel bir egzersiz fitnessta yer alabilir. Çünkü her spor dalında vücutta ağırlıklı kullanılan kas grupları vardır. Bu kas gruplarına kondisyon kazandırılması için yapılan egzersizlerin pek çoğu fitness egzersizleri olarak da kullanılmaktadır.

Her kişiye ve belirlenen amaca göre antrenman programları farklılık arz eder. Fitness sporunda kesin bir antrenman standardından söz edilemez. Yani her yaşın, her hayat tarzının ve vücut tipinin birbirinden farklı olarak; bir uzman tarafından takip edilen çalışma programı olmalıdır. Bu spor belirli kalıp ve hedefleri olmadığından dolayı her yaşta yapılabilir. Örneğin 16 yaşında ya da 55 yaşında bu spora başlayabilirsin.

Bu sporun vücut geliştirmeden iki farkı bulunur: Öncelikle gelişmek için değil, sağlık için yapılır. Ayrıca bir fitness antrenmanında kardiyovasküler çalışma (koşmak, pedal çevirmek gibi sizi nefes nefese bırakacak, kalori harcatan ve zindelik sağlayıcı egzersizler) ağırlık çalışması ile birlikte yapılır. Bu nedenle kaslar fazla büyümez, sadece sıkılaşır ve estetik bir görünüm alır.

Detaylı bilgi için: www.thegreenpark.com

300 TL
%33indirim
200 TL

İlginizi Çekebilecek Fırsatlar